Strona główna biblioteki

Informacje ogólne

Biblioteka Wyższej Szkoły Fizjoterapii
ul. Kościuszki 4,
50-038 Wrocław
4p., s. 25
biblioteka@wsf.wroc.pl

Biblioteka czynna

BIBLIOTEKA CZYNNA:
poniedziałek - piątek: 9.30 - 16.00
sobota: 9.00 - 16.00
niedziela: 9.00 - 14.30

Misja biblioteki

Biblioteka Wyższej Szkoły Fizjoterapii gromadzi specjalistyczny księgozbiór zgodny z profilem i kierunkami nauczania. Posiadamy bogatą kolekcję publikacji z zakresu fizjoterapii i kosmetologii oraz szeroko pojętych nauk medycznych. Księgozbiór liczy ponad 13 tysięcy woluminów. Studenci i pracownicy Wyższej Szkoły Fizjoterapii mogą wypożyczać książki oraz korzystać ze zbiorów na miejscu. Biblioteka prenumeruje czasopisma naukowe i fachowe z zakresu fizjoterapii i kosmetologii. Czasopisma udostępniane są wyłącznie na miejscu. W Czytelni studenci Wyższej Szkoły Fizjoterapii mogą korzystać bezpłatnie z dostępu do Internetu i baz danych.
Do Biblioteki zapraszamy również absolwentów Wyższej Szkoły Fizjoterapii oraz studentów innych uczelni. Osoby te mogą skorzystać z naszych zbiorów w Czytelni (bez możliwości wypożyczenia książek).

Pracownicy

mgr Marzena Borowska-Moczulska - dyrektor biblioteki
Anna Przybylska
Hanna Watoła

Historia biblioteki

W październiku 1999 r. rozpoczęła działalność Wyższa Szkoła Fizjoterapii z siedzibą we Wrocławiu. Wraz z uczelnią zaczęła funkcjonować Biblioteka Wyższej Szkoły Fizjoterapii. Pierwsze zbiory przejęte zostały po Bibliotece Studium Fizjoterapii i Studium Kosmetycznego. Znaczna część księgozbioru pochodziła także z darów przekazanych przez pracowników Wyższej Szkoły Fizjoterapii. Pod koniec 2005 r. Biblioteka została przeniesiona do większego, bardziej przestronnego pomieszczenia. Od 2006r. w Bibliotece działa zautomatyzowany system biblioteczny.